Springe zum Inhalt

Handlarze derywatami Bitcoin zwiększają pozycje po zwyżkowym ruchu

Silny trend wzrostowy Bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin sprawia, że ​​posiadacze instytucjonalni zabezpieczają swoje pozycje, podczas gdy rynek kontraktów terminowych na BTC przewiduje więcej miejsca dla byków.

Handlowcy Bitcoin przygotowują się na kolejny duży ruch

Wolumen nierozliczonych kontraktów na opcje Bitcoin zbliżył się do 2,5 miliarda dolarów, co jest rekordowym wynikiem w historii.

Opcje Bitcoin są otwarte na zainteresowanie

Kontrakty opcji dają kupującemu możliwość sprzedaży instrumentu bazowego po określonej cenie i w określonym terminie w przyszłości. Opcja sprzedaży służy do sprzedaży, a opcje kupna do zakupu. Większość opcji wygasa 30 października i 25 grudnia . Wzrost opcji OI sugeruje większą zmienność w najbliższych dniach.

Wskaźnik opcji kupna do kupna wzrósł w ostatnim tygodniu z 0,66 do 0,73. Wzrost wskaźnika kupna / sprzedaży wskazuje na wzrost zainteresowania sprzedażą.

Ponieważ jednak opcje są instrumentami zabezpieczającymi, wzrost wskaźnika może również sugerować zwiększone kupowanie kasowe przez instytucje.

Współczynnik Put / Call Bitcoin w ciągu ostatniego tygodnia

Według danych Glassnode, całkowite otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Bitcoin na wszystkich giełdach wzrosło do nowego miesięcznego maksimum w wysokości 2,5 miliarda dolarów . Na samej tylko giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME) wzrost OI wyniósł ponad 22% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W przeciwieństwie do kontraktów opcji, kontrakty futures to zobowiązanie kupujących do zakupu lub sprzedaży instrumentu bazowego w określonym terminie i po określonej cenie w przyszłości.

Wczoraj całkowity wolumen swapów wieczystych również wzrósł do miesięcznego maksimum, przekraczającego 1,6 miliarda USD.

Na rynkach kryptowalut, bezterminowe swapy pozwalają posiadaczom kontraktów na wieczne utrzymywanie ich pozycji futures poprzez rolowanie kontraktów po okresowej wypłacie stawek finansowania.